160x600
160x600

Adab-ı Muaşeret Projesi...

  • 85

S.a. İzzet Hocam daha önce size projemden bahsetmiştim. Hatırlatmak adına: 2012-2013 Eğitim Öğretim yılına başladığımızda ekim ayı itibariyle projemizim teorik aşamasına ait kitap okuma ve raporlama işlemine başladık( hangi davranışı öğrendik neyi değiştirdik kitap bize neler kattı yönünde) kitaplar temin ettirildi (empati ve iletişim konuları da önemli olduğu için bu konulara da yer verildi) öğrenciler periyodik olarak raporlarını bana getirdiler ve dosyalandı.bazı saatlerde kitap ve konu değerlendirmeleri yapıldı bilgi paylaşımı yapıldı.

Uygulama aşamasına geçileceğinde konu seçimi serbest bırakıldı her öğrenci ilgi duydukları konuyu seçip görsel materyal desteğiyle( kendi oluşturacak) diğer arkadaşlarına tecrübelerini paylaşacaktı)rekabet olması için de şevklendirildi..derslerimin birer saatini uygulamaya ayırdım.sunular başladı.konu ile ilgili oyuncak sergisi yapıldı.değerler eğitimi kulüp panomuz güncellendi..her öğrenci takım arkadaşıyla sunumlarını yaptı ve bir dersiçi performans notunu aldı.not verirken sınıfla beraber değerlendirme yaparak belirledik.mesela yemek yeme adabı konusunu alan bazı gruplar sınıfta, kantinde masa üzerinde drama yaparak arkadaşlarına gösteri yaptılar.gösteriler arasında hasta ziyaretinde adab, anne babaya karşı adab, öğretmen öğrenci adabı,koridorda yürüme adabı, kantinde sıra bekleme adabı, tuvalete girme adabı, sınıfa girme adabı, telefonda konuşma adabı..sayabilirim. bilgisayar ortamında 70x 100 posterimizi dökümanlardan hazırlayıp standımızı açtık...konu çok ilgi gördü.öğrencilerimin yptığı tüm çalışmaları orada da paylaşmanın mutluluğunu anlatamam. projemiz seneye de daha farklı a boyutlarda devam edecek. çektiğim videoları büyük geldiği için yükleyemedim. Daha sonra tekrar deneyeceğim. bazı fotolara aşağıdaki sitemizden görebilirsiniz.dijital ortamda hazırladığım posteri de ayrıcap;göndereceğim.iyi çalışmalar selam ile..

Projeyi aşağıdak linkten indirebilirsiniz...

Adab-ı Muaşeret Projesi [6,63 Mb] (İndirme: 2963)

http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/41/01/709388/icerikler/egitimde-iyi-ornekler_637604.html?CHK=6d30d3b5328bdc67a2d0de44ee29b514

 

Etiketler : Adab-ı Muaşeret, Proje

Sosyal Paylaşım :

468x600

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yandex.Metrica
0,2609