160x600
160x600

2013 Kutlu Doğum Haftası Ana Teması Belli Oldu...

  • 17
2013 Kutlu Doğum Haftası Ana Teması Belli Oldu...

2013 Kutlu Doğum Haftası Ana Teması Belli Oldu...

Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Bosna Hersek Reis-ül Uleması Hüseyin Efendi Kavazoviç ve beraberindeki heyet Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i ziyaret etti.

Makamda kabulün ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 2013 Yılı Kutlu Doğum Haftasının Teması "Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru…” olduğunu söyledi

Basın toplantısında 2013 Yılı Kutlu Doğum Haftası temasına değinen Başkan Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığının Kutlu Doğum Haftasını her yıl farklı bir tema ile kutladıklarını belirterek, 2013 yılı temasının "Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru” olacağını belirtti. Ortaya çıkan bütün felaketlerin, bütün yanlışlıkların temel sebeplerinden birinin insanlığın bakış açısının zayıflaması olduğunu kaydeden Başkan Görmez, "İnsanı onursuzlaştırma, insanın onurunu zedeleme, kırma çabaları bütün dünyada yaygınlık kazandığı için varlığı insanlık için bir onur olan sevgili Peygamberimizin özellikle insana verdiği değeri insanın onuruna, izzetine, haysiyetine verdiği değeri yeniden topluma anlatmayı düşündüğümüz için bu konuyu seçtik” dedi.

Kaynak: Diyanet Basın
Etiketler : Kutlu Doğum

Sosyal Paylaşım :

468x600

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yandex.Metrica
0,243