160x600
160x600

İftira Bir Öğretmenimizi Ölüme Götürdü...

  • 0
İftira Bir Öğretmenimizi Ölüme Götürdü...

İftira Bir Öğretmenimizi Ölüme Götürdü...

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TÜRKKAN AÇIKLAMA YAPTI

Y.K'nın iyi bir eğitimci olduğunu ve eğitim camiası olarak bu olaya çok üzüldüklerini açıklayan Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, "Kendisiyle 20 yıldır birlikte çalışıyorduk. Kuşadası'nda çok değerli öğrenciler yetiştirdi. İşine çok bağlı, mesleğini seven, disiplinli bir arkadaşımızdı. 20 yıldır kendisiyle ilgili ne biz ne de görev yaptığı okullarda tek bir şikayet bile almadık. Bu olaya anlam veremiyoruz. Kuşadası eğitim camiası olarak çok üzgünüz" dedi.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile Teftiş Kurulu Başkanı Abdülgani Yağanoğlu ise olay sonrası hemen Kuşadası’na geldi. Öğretmenevinde okulların müdürleri, öğretmenler ile Y.K’nın öğrenci velileriyle bir araya gelen Töre ve Yağanoğlu açıklamalar yaptı. Öğretmenlerin gözyaşlarını tutamadığı toplantıda açıklama yapan Pervin Töre, velilerin de intihar nedeniyle şaşkın olduğunu, taciz olayı olmadığı yönünde bir izlenimleri bulunduğunu, bunun bir iftira olduğunun anlaşılması durumunda Y.K'nın ailesinin tazminat davası açabileceğini söyledi.

Teftiş Kurulu Başkanı Abdülgani Yağanoğlu ise olayın bir iftira ve komplo gibi göründüğünü, bu konuyu araştırmak için iki müfettiş görevlendirileceğini belirterek, "Bir ya da birkaç velinin intikam alma çabası gibi görünüyor bu olay. Çocuklar er geç gerçekleri söyleyecektir zaten. Çocuklar asla yalan söylemez. Böyle bir şey olsaydı okulda diğer öğretmenler fark ederdi, herkes fark ederdi. Bu bize göre bir iftira. Çok iyi bir eğitimciye atılan bir iftira" dedi.

Belkent İlkokulu 3/B sınıfında öğrenim gören iki kız öğrencinin geçen pazartesi gün birbirleriyle konuşurken, "Sen de sapık öğretmen gibi misin?” demesi bir velinin dikkati çekti. Konunun üzerine giden veli, başta kendi kızı ve sıfındaki diğer kız öğrencilerin neredeyse tamamının öğretmenleri Yüksel Kuzu'nun cinsel tacizine maruz kaldığını anlatmaları üzerine şoke oldu.

Bunun üzerine sınıftaki kız öğrencilerin velileri birarayla gelip, geçen salı günü okul idaresi ve Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne durumu bildirdi. Ancak, kendileriyle ilgilenilmediğini ileri süren veliler, polise ve savcılığa gidip öğretmen Yüksel Kurt'tan şikayetçi oldu. Veliler, çocuklarını okula da göndermemeye başladı.

Şikayet üzerine savcılık, psikolog eşliğinde 14 kız öğrencinin ifadesine başvurdu. Öğrencilerin bir bölümü tacize uğradığını söylemeleri üzerine öğretmen Kuzu, gözaltına alındı. Kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, velilerin komplosu olduğunu ileri süren Kuzu, sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

EVİNİN YAKININDA KENDİNİ ASTI

Serbest kalan evli, iki çocuk babası Kuzu, bugün saat 08.00 sıralarında Hacı Feyzullah Mahallesi'ndeki evine yaklaşık 50 metre mesafedeki bir zeytin ağacına iple asılı durumda bulundu. Çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri, Kuzu'nun intihar ettiğini belirledi. Kuzu'nun üzerinden ailesine yazdığı bir de intihar mektubu çıktı. Kuzu'nun mektubunda, velilerin komplosuna kurban gittiğini ileri sürüp, "Ben böyle bir şey yapmadım. Çocuklarımı taciz etmedim. İftiralar onuruma dokundu” diye yazdığı öğrenildi.

Polis ve savcının incemesinin ardından Kuzu'nun cesedi, Kuşadası Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Polis, hem taciz iddiaları, hem de intihar olayıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi

Etiketler : İftira, Vefat

Sosyal Paylaşım :

468x600

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yandex.Metrica
0,2519