160x600
160x600

DÖGM'den Önemli Bir İstek...

  • 68
DÖGM'den Önemli Bir İstek...

DÖGM'den Önemli Bir İstek...

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü (DÖGM) tarafından, Öğretim Programlarının değerlendirilmesi için İHL Meslek dersleri ve DKAB öğretmenlerine yazı gönderildi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, İHL Meslek Dersleri, DKAB dersleri, Din, Ahlak ve Değerler alanındaki seçmeli/zorunlu derslerin öğretim programlarının güncellenmesi için bu dersleri okutan tüm öğretmenlerin değerlendirme, görüş ve önerilerini almak istiyor.

İHL Meslek dersleri ve DKAB öğretmenlerinin görüş ve önerilerini almak için hazırlanan "ÖĞRETİM PROGRAMI DEĞERLENDİRME FORMU", Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Aycan'ın imzasıyla tüm valiliklere/il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi. Ayrıca http://dogm.meb.gov.tr/ uzantılı internet sitesinde de yayınlandı.

İlgili derslerin öğretim programları ve kitaplarıyla ilgili her bir öğretmenin öneri ve katkılarının alınacağı çalışmada, illere gönderilen yazıda belirtilen esaslar çerçevesinde öğretmenler değerlendirme formlarını doldurarak elektronik ortamda okul müdürlüklerine teslim edecekler.

Okullardan gönderilen formlar ilçe ve illerde kurulan komisyonlarda birleştirilerek elektronik ortamda Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne gönderilecek. Bu nedenle öğretmenler tarafından formların dikkatle doldurulması ve komisyon çalışmalarının önemsenmesi beklenmektedir.

Öğretmenler odasında tartışılan ve derslerle ilgili "şöyle olsun, böyle olsun" tarzındaki sözlü önerilerin, yazılı ve gerekçeli bir şekilde ifade edilerek genel müdürlüğe ulaştırılmasında bu çalışmanın önemli bir fırsat olduğu, sahadaki tecrübe ve gözlemlerin öğretim programlarının güncellenmesine katkı sağlayacağı düşüncesi, öğretmenlerimiz tarafından çok olumlu karşılandı.

http://dogm.meb.gov.tr/

Öğretim Programlarını Değerlendirme Formlarına ve işlemler süreci ile ilgili takvime ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

DOGM Formaları [57,73 Kb] (İndirme: 1056)

Etiketler : Din Öğretimi

Sosyal Paylaşım :

468x600

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yandex.Metrica
0,2603