160x600
160x600

26 Kasım 2014 1. TEOG Sınavı Değerlendirmesi ( TABLOLU )

  • 68
26 Kasım 2014 1. TEOG Sınavı Değerlendirmesi ( TABLOLU )

26 Kasım 2014 1. TEOG Sınavı Değerlendirmesi ( TABLOLU )

Sevgili arkadaşlar, güzel insanlar…

Gerek www.izzeteker.comda sunduğumuz ücretsiz dökümanlar ile gerekse www.ekertest.comda sunduğumuz TEOG Konu Kazanım Testleri ile sizleri ve öğrencilerimizi en iyi şekilde bu sınava hazırlamaya çalıştık.

Sizlerden ve öğrencilerimizden gelen mesajlar ve tebriklerden anlıyoruz ki sizlere bir nebzede olsun katkımız olmuş. Bu da bizlere paha biçilmez bir keyf sunuyor. Sağolun var olun.

1. TEOG Sınavını değerlendirmek gerekirse en basit ifade ile şu söylenebilir ki sorular oldukça basit düzeyde kalmıştır. Hiç Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi almayan bir öğrenci bile okuduğunu anlama ile en az on beş soruyu doğru cevaplayabilirdi.

Kavram sorusu olarak sadece bir soru sorulmuş ( Kaza Sorusu ) onun da cevaplarında çeldirici olarak Kader bile konulmamıştır.

Peki soruların bu derece kolay sorulması dersimiz ve öğrencilerimiz için iyi bir şey midir?

Hayır değildir. Madem "İnsan için ancak çalıştığının karşılığı olacak” Hak Teala böyle buyuruyor, sorularda da en az 3 sorunun ayırt edici nitelikte olması gerekirdi ki çalışan insanın emeği boşa çıkmasın.

Bu sorulardan da anlaşılacağı gibi Türkiye ortalamasının 15 ve yukarısı çıkması ihtimali kuvvetli bir şekilde görülüyor.

Bu da öğrencilerimizi ve meslektaşlarımızı rehavete sürükleyebilir.

Bu konuda dikkat diyorum. Çünkü 2. TEOG sınavı bundan çok daha kapsamlı ve zor olacaktır.

1. Üniteden başlayarak 6. Ünitenin İlk İki Konusu ( Hinduizm ve Budizm de Dahil Olmak Üzere ) geniş kapsamlı bir sınav olacaktır.

İki Farklı Kitabında gözden geçirilerek öğrencilerimizin bu sınava çok ciddi bir şekilde hazırlanmaları gerekmektedir. Çünkü ilk sınavda herkes yüksek puan alacak. Ayırt edici olan sınav 29-30 Nisan 2015 de olacak olan sınavdır.

Ben İlk TEOG Sınavında çıkan soruları kazanım olarak ayırdım ve bir çizelge oluşturdum.
Bu çizelgeden de görüldüğü gibi her kazanıma iki soru gibi bir kural yoktur.

EKER TEST YAYINLARI olarak burada sizlere şu kadar başarı bu kadar başarı gibi göz boyama işlerine  girmeyeceğiz. Çünkü 6 kavram 11 kazanımın olduğu yerde yüzlerce soru hazırlamış ve denemeler sunmuş bir yayınevi olarak zaten bunlardan kat be kat yakınlığı veya birebir aynısı olan sorular olacaktır. Sizlerden ricamız 2. TEOG Sınavını ciddiye almanız ve öğrencilerimize de bunu aşılamanızdır.

Sevgiler, saygılar güzel insanlar…

İzzet EKER

www.izzeteker.com
www.ekertest.com

26 Kasım 2014 1. TEOG Sınavı Değerlendirmesi ( TABLOLU ) [1003,64 Kb] (İndirme: 2123)

Etiketler : TEOG, Değerlendirme

Sosyal Paylaşım :

468x600

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yandex.Metrica
0,2421