160x600
160x600

Youtube Videoları Programsız Nasıl İniyor?

  • 85
Youtube Videoları Programsız Nasıl İniyor?

Youtube Videoları Programsız Nasıl İniyor?

Bugün bir çok öğretmen arkadaşımın sosyal medyada çokça üzerinde durduğu bir isteği kendi araştırmalarım sonucu ve internet üzerindeki bilgileri araştırmak suretiyle bulduğum yöntemi sizinle paylaşmak istiyorum. Görsel medyanın dünyadaki en çok takip edilen sitesi olan "Youtube" üzerinde yayınlanan videoları hiç bir ek program gerektirmeden nasıl indirileceği.

O kadar basit bir yolu var ki, bir çok öğretmenimiz bile bu yöntemi google arama motorunu kullanarak eminim bulmuştur. Ancak ben bir kez daha bulamayanlar için yöntemini göstermek istiyorum.

Örneğin sitemiz üzerindeki bir videoyu açıyoruz bu videonun hemen altında Youtube logosuna tıklayarak videonun youtube kanalında açılmasını sağlıyoruz. Adres satırında videomuzun tam adresi yer alacaktır.

Örnek: http://www.youtube.com/watch?v=ESoV36M3r8g bu adesin youtube.com kısmının başına "ss" 2 adet s harfini koyuyoruz. Yani şu şekilde olacak:http://www.ssyoutube.com/watch?v=ESoV36M3r8g

Ardından Enter tuşuna basıyoruz ve şöyle bir sayfaya gideceğiz. Yine yukarıdaki örnek video adresinden hareketle: Tıklayınız

Bu adreste Download Links altında hangi şekilde indirmek istiyorsanız FLV mi MP4 mü yoksa 3GP mi onu seçiyoruz ve tıklıyoruz. Ben genellikle MP4 lü olan seçeneği seçiyor ve tıklıyorum ardından seçtiğim video bilgisayarıma iniyor.

Hepsi bu kadar.....

Hepinize kolay gelsin, umarım faydalı olur.

Mehmet Fatih Bütün

Etiketler : Youtube

Sosyal Paylaşım :

468x600

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yandex.Metrica
0,2544