160x600
160x600

Hz. Muhammed'in Hayatı Bilgi Yarışması (Yedek Sorular Gong Sesi ve süre Sayacı)

  • 85

Yarışma sorularından bir görünüm

İmam Hatip Ortaokulları 5. sınıfları arasında düzenlenen il çapında yapılmıştır. Sorular Hz. Muhammed'in Hayatı seçmeli ders kitabı baz alınarak oluşturulmuştur.

Powerpoint ile hazırlanmıştır. İşleyiş şu şekildedir.

Soru kısmına gelindiğinde ilk enter ile 1. sorunun süresi hazırlanır. 2. Enter komutu ile 60 saniyelik süre otomatik gong sesi ile verilir. 60. saniyenin sonunda otomatik olarak bitiş gongu çalar. Bu sürede soru izleyicilere, fısıltı, kopya vb. olmaması için gösterilmez. Yarışmacılar oğru olarak seçtikleri şıkları gösteren önlerindeki A, B, C, D seçeneklerinden birini havaya kaldırır ve bekler. 3. Enter ile soru ekrana gelir. Sunucu soruyu okumasının ardından yarışmacıların verdikleri cevapları okur. 4. Enter ile sorunun doğru cevabı ekranda gösterilir. Sonra diğer soruya geçilir.

Toplam 15 adet çoktan seçmeli soru bulunmaktadır. Bu sorular sonucunda eşitlik bozulmazsa yedek sorulara geçilir. Yedek sorular 10 adettir. Cevaplar şıklı değildir. Sorunun cevabı yarışmacılarca kağıtlara yazılır ve süre bitiminde jüriye ve izleyenlere gösterilir. Yedek soruları bilemeyen yarışmadan çekilir. 10 yedek soruda da eşitlik bozulmazsa en sona kalan tüm yarışmacılar birinci ilan edilir.

Hz. Muhammed'in Hayatı Bilgi Yarışması (Yedek Sorular Gong Sesi ve süre Sayacı) [5,94 Mb] (İndirme: 3538)

Etiketler : Kutlu Doğum, Yarışma

Sosyal Paylaşım :

468x600

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yandex.Metrica
0,2525