160x600
160x600

Çanakkale Duası

  • 0

Çanakkale Duası

Allahım, bizleri senin rızan için; aziz İslam torağı için, kutsal değerler için hayatlarını feda eden şehitlerin yolundan gidenlerden eyle.

Rabbim, şayet bu günde bir savaşa girecek olursak dün Çanakkale savaşına katılmak üzere Şamdan, Cezayir’den, Filistin’den,Afrika’dan, Bitlis’ten, Van’dan, Diyarbakır’dan,Manisa’dan,İzmir’den aynı ruh ve ideal için toplanan kardeşlerimizin bugün de birbirlerine destek olmalarını nasip eyle.

Allahım, Mehmet Akif’in güzel şekilde dile getirdiği :

"Bu ezanlar ki, şehadetleri dinin temeli / Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli” dediği özgürlüğün işareti olan bu ezanlar hiçbir zaman susmasın.

Rabbim, bizi kardeşliğin gereğini yapan Müslüman kullarından eyle. Allahım, dün bu topraklarda düşmana karşı savaşan dedelerimiz gibi bizlere de birbirini sevmeyi, birlikte yaşamayı,bizi birbirimize düşürmeye çalışan düşmanlara fırsat verme ve bize kardeşliği nasip eyle.

Rabbim, bize de o gencecik yaşlarda vatan, din, namus ve şeref için mücadele eden dedelerimiz gibi hepimize güzel değerler için mücadele etme aşkı ver.

Ey Allahımız, şu islam topraklarına ve namusumuza namahremlerin eli değmesin diye okullarını, nişanlılarını bırakıp cepheye koşan gençlerin sahip olduğu ruhu ve aşkı bize de nasip eyle.

Allahım, bizi cennette Çanakkalede, Yemende, Afrika’da; Balkanlarda,Asya’da şehit düşen dedelerimizle buluştur.

Rabbim, bizi cennette şehitlerle birlikte eyle.

Ey Rabbimiz, bizi dünyanın zevklerine dalan, şehitlerin niçin fedakarlık yaptıklarını unutan ve bencilleşen, tarihine,kutsal değerlerine yabancılaşan kişilerden eyleme.

Ey her şeyi yoktan var eden aziz ve yüce mevlamız, aramızdaki gafil kişilere uyanma hatalarından dönme fırsatı ver.

Amin, amin, amin. vel hamdulillahi rabbil alemin.

Ulvi değerler için kendini feda eden İslam ümmetinin tüm şehitleri için el fatiha.

Etiketler : Çanakkale, Dua, 18 Mart

Sosyal Paylaşım :

468x600

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yandex.Metrica
0,249