6.Sınıf
Temel Değerlerimiz

Sizin için uygun 3 içerik bulduk (Filtre bölümünden istediğiniz kriterlere göre kayıt arayabilirsiniz.)

Görünüm

Toplumumuzu Birleştiren Temel Değerler

4425 Görüntüleme 05.10.2022 (23 İçerik)
6.5.1. Toplumumuzu birleştiren temel değerleri fark eder. - Din ve dinî değerlerin toplumsal bütünleşmeye katkısına, - Peygamber ve Ehl-i Beyt sevgisinin toplumumuzu birleştirmedeki rolüne, - Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve millî marşımıza karşı görev ve sorumluluklarımıza yer verilir. - Şehit ve gazilerimize karşı olan minnet ve şükran borcumuz üzerinde durulur.

Dinî Bayramlar, Önemli Gün ve Geceler

3082 Görüntüleme 20.09.2022 (16 İçerik)
6.5.2. Dinî bayramların ve önemli gün ve gecelerin toplumsal bütünleşmeye olan katkısını yorumlar. - Cuma günü, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ile kandillerin toplumsal bütünleşmeye olan katkısına değinilir.

Ünite Genel Değerlendirme

2120 Görüntüleme 20.09.2022 (11 İçerik)
Bu ünitede sırasıyla; “Toplumumuzu Birleştiren Temel Değerler”, “ Dinî Bayramlar, Önemli Gün ve Geceler” konularına yer verilir. Ünite genelinde millî birlik ve beraberliğimizi güçlendirici; sevgi, saygı, dostluk bağlarını pekiştiren; vatan, millet, bayrak, şehitlik, gazilik gibi temel değerlerin öğrenciler tarafından içselleştirilmesine yönelik anlatımlara yer verilir. Bu bağlamda başta ayet ve hadisler olmak üzere, edebiyatımızdan atasözü, vecize, beyit, ilahi, nefes ve deyişlerden seviyeye uygun örnekler verilmesine özen gösterilir.
Whatsapp İletişim Hattı