Kuran-ı Kerim'den Mucize Örnekleri Verebilir misiniz?

Kayıt Tarihi : 13 .12.2021
(0) Yorum
(374) Görüntüleme
(1) Teşekkür
Editör : İzzet EKER

Kuran-ı Kerim'den Mucize Örnekleri Verebilir misiniz?

Hz. Musa (a.s.) asasıyla denizi ikiye yarmıştı.

“Bunun üzerine Musa’ya, ‘Asan ile denize vur!’ diye vahyettik. Deniz derhal yarıldı. Her parçası koca bir dağ gibiydi.” (Şuarâ suresi, 63. ayet.)


Hz. Yunus (a.s.) balığın karnında yaşamıştı.

“Böylece, Yunus kendini kınayıp dururken balık onu yuttu. Eğer Allah’ı tesbih edenlerden olmasaydı, tekrar diriltilecek güne kadar balığın karnında kalacaktı. Halsiz bir halde iken kendisini sahile çıkardık.” (Sâffât suresi, 142-145. ayetler.)


Hz. İsa (a.s.) bebekken konuşmuş ve ölüleri diriltmişti.

“O gün Allah, şöyle diyecek: ‘Ey Meryem oğlu İsa! Senin üzerindeki ve annen üzerindeki nimetimi düşün. Hani, seni Cebrail ile desteklemiştim. Beşikte iken de, yetişkin iken de insanlara konuşuyordun. Hani, sana kitabı, hikmeti, Tevrat’ı, İncil’i de öğretmiştim. Hani iznimle çamurdan kuş şekline benzer bir şey yapıyordun da içine üflüyordun, benim iznimle hemen bir kuş oluyordu. Yine benim iznimle doğuştan körü ve alacalıyı iyileştiriyordun. Hani benim iznimle
ölüleri de (hayata) çıkarıyordun. Hani sen, İsrailoğullarına açık mucizeler getirdiğin zaman, ben seni onlardan kurtarmıştım da onlardan inkâr edenler, ‘Bu, ancak açık bir büyüdür.’ demişlerdi.”
(Mâide suresi, 110. ayet.)

Yorumlarınız (0)

  • Henüz yorum yapılmamış.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Whatsapp İletişim Hattı